Şirket

DOKU BİYOTEKNOLOJİ LTD.ŞTİ., 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te kurulmuş; rejeneratif tıp alanında faaliyet gösteren biyoteknoloji laboratuvarıdır. 2016 yılında Bilkent Üniversitesi içerisinde yer alan Cyberpark’ta GMP standartlarındaki laboratuarını kurmuş  ve burada doku mühendisliği ve hücresel tedaviler alanındaki yenilikçi çalışmalarını hizmete sunmaya başlamıştır. DOKU LAB., bir yandan rejeneratif hücresel ürünler geliştirip hizmete sunarken, diğer yandan medikal cihaz kategorisine giren farklı biyomalzemelerin de Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir.

Çözümler

DOKU LAB., pek çok farklı endikasyonda çözüm sağlayabilen doku mühendisliği ürünleri üretmekte ve Ar-Ge çalışmalarını projelendirmektedir. Bu ürünlerin kullanım alanı oldukça geniş olup; kronik yara tedavisinde (diyabete, basıya ve genetik problemlere bağlı oluşan yaralar), erektil disfonksiyonda (iktidarsızlık), damar hastalıklarında, estetik problemlerde (yara izi, kellik, kırışıklık, leke vb.), tip-2 diyabette, nörodejeneratif rahatsızlıklarda (ALS, Alzheimer, MS, Parkinson, MSA vb.), oto-immüne bağlı hastalıklarda (Romatoid artrit, ülserli kolit, Lupus hastalığı, tip-1 diyabet, haşimato vb.), deri kanserlerinde (gen terapi ürünleri), ortopedi problemlerinde (kıkırdak, kemik, kas ve bağ doku dejeneratif rahatsızlıkları) çözümler sağlamaktadır.

Yeterlilik

DOKU LAB, gerek uzmanlık alanlarında gerekse doku mühendisliği konusunda tecrübeli doktora ve uzman seviyesinde; Tıp Doktoru, Genetik Mühendisi, Biyomühendis, Biyolog, Kimyager, Elektrik Elektronik Mühendisi, Biyomedikal Mühendis, Biyoenformatik ve Kalite Güvence Uzmanı olmak üzere,  multi-disipliner çalışan genç ve dinamik bir ekiple çalışmalarını sürdürmektedir.

İş Birliği

Doku Biyoteknoloji Ltd. Şti., gerek Avrupa, gerekse Amerika ve Uzakdoğu’daki, biyoteknoloji alanında çalışmalarıyla öne çıkan pek çok kuruluşu, ar-ge ve akademik çalışmaları sıkı şekilde takip etmekte ve birçoğuyla bilgi transferi yapmaktadır.

DOKU LAB., hücresel ürünler, genetik-biyoenformatik, kozmetik ve doku mühendisliği alanında pek çok özel kuruluşa eğitim ve danışmanlık desteği vermektedir. Avrupa standartlarına sahip GMP laboratuvarı ile pek çok firmanın ilaç, biyomalzeme, kozmetik, genetik vb. ürünlerinin CE sertifikalandırma, OEM üretim ve test hizmetlerinde de aktif çözüm ortağı olmaktadır.