CRENA®

Genetik analize dayalı formülize edilen kişiye özel krem

CRENA®; sizden alınan sadece  7 cc kan ile, cildiniz için önemli olan 3 ana kategoride (hidrasyon, serbest radikaller, elastikiyet-sıkılık) gen (DNA üzerindeki ilgili kod bölgeleri) analizinizi yapar. Bu analiz doğrultusunda cildinizin ihtiyaç duyduğu spesifik molekülleri, nadir yapıları ve en önemlisi patentli özel bileşenleri bir araya getirerek, kişiye özel bir cilt bakım ürünü ortaya çıkarır. Sizden ilham alarak geliştirilen özgün krem ve aktivatör formulasyonları; yaşınızın en özel sırrınız olarak kalması için ihtiyaç duyulan tüm gereklilikleri yerine getirir.

Cildin Genetik Yapısı Nasıl Ortaya Çıkarılıyor?

Cildin ilerleyen zamanla birlikte, hangi hızda yaşlanacağı temel anlamda 3 ana kategoride incelenebilir. Ciltteki sarkmaların ve elastikiyet kayıplarının hangi oranlarda olacağı¹, nem kapasitesinin² ve antioksidan seviyelerinin³ hangi düzeyde olduğu DNA’mızda şifrelenmiştir. Genetik Uzmanları tarafından yapılan spesifik testler sayesinde cildinizin genetik yapısı ortaya çıkarılır. Kişi, ilerleyen yaşla birlikte en çok hangi kategoride ve hangi düzeyde olumsuz etkileneceğini bilir ve bu yatkınlığa karşı önlem alması noktasında uyarılmış olur.

CRENA® Nasıl Yapılır?

Kan Numunesi Alımı

 • Klinik ya da hastane ortamında, hekim veya yetkili sağlık personeli tarafından 7 cc kan özel tüpe alınır.
 • Cildiniz ve kullanmakta olduğunuz cilt bakım ürünleri hakkındaki deneyimlerinizi paylaşmanızı sağlayan kısa bir anket doldurulur.
 • Kan tüpü, soğuk zincir taşıma kutularına konularak formlar ile birlikte DOKU laboratuvarına ulaştırılır.

Genetik Analiz DNA İzolasyonu

 • Kan numunesi serolojik yönden kontrol edilir ve herhangi bulaşıcı bir hastalık taşımadığından emin olunur.
 • Cildinizin yaşlanması ile ilgili genetik şifreleri taşıyan 3 ana kategorideki sayısız gen bölgesinden krem formülasyonunuz için seçilmiş olan 7 farklı gen bölgesi analiz edilir; gen haritanız çıkarılarak özel bir programda algoritmik hesaplamalar gerçekleştirilir.

CRENA® Formulasyonunun Oluşturulması

 • Gen analiz sonuçları doğrultusunda, yaşınızın ilerlemesiyle birlikte cildinizin en çok ihtiyaç duyacağı kritik bir dizi anahtar biyoaktif molekül biyomühendisler tarafından yüksek hassasiyette bir araya getirilerek optimize edilir.
 • Sonuçta, gece ve gündüz kullanılmak üzere, eşsiz bir cilt bakım ürünü hazır hale gelir.

Broşür & Link

CRENA® broşürü için tıklayınız.   (Türkçe)  (English)

www.crena.com.tr için tıklayınız!

CRENA®’nın Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Yaşlanmaya bağlı kırışıklık, kuruluk ve matlık problemlerinin azaltılmasında,
 • Güneş ve çevresel hasarlardan kaynaklı cilt lekelenmelerinin ve koyu alanların repigmentasyonuna,
 • Mezoterapi uygulamaları sonrası rejenerasyon sürecinin hızlandırılmasına,
 • Akne izlerinin giderilmesine yardımcı olmada kullanılır.